Skip to main content
malowania ścian

Porady na najczęstsze błędy malowania ścian

Każdy dom w końcu wymaga odświeżenia. Oszczędzasz i odnawiasz dom na własną rękę, swoimi siłami. Artykuł pomoże Tobie uniknąć najczęściej spotykane błędy podczas odświeżania ścian.

Kilka porad na błędy malowania ścian

Kiedy najlepiej malować ściany?

Ściany najlepiej jest malować w okresie od wiosny do jesieni. Idealną temperaturą dla schnięcia farby jest 18 – 21 stopni na dworze. To ważne ponieważ aby ściana schła odpowiednio, musi być często wietrzona, a więc pomieszczenia, w których pomalowane są ściany będą wymagały częstego przewiewu. Taka temperatura jest idealna ponieważ niższa temperatura spowoduje, że farba będzie bardzo długo schła.

Jak pozbywać się drobnych rys i uszkodzeń?

Podczas malowania często zdarza się, że powstają mikro urazy czyli drobne rysy i małe uszkodzenia. Szczególnie widoczne są podczas malowania farbą o kolorze białym. Istnieje rozwiązanie tego problemu, ale tylko w przypadku białej farby. Wówczas wystarczy zniekształcenia zamaskować cienką warstwą pasty do zębów.

Sposób na żółte plamy na białej farbie

Często jasne farby w szczególności biała farba z czasem zaczyna mieć żółte plamy. Wówczas przed malowaniem trzeba wykonać następujące kroki. Każdą żółtą plamę trzeba umyć mlekiem.

Kolejny krok to odczekanie aż farba wyschnie po mleku. Wówczas można już przystąpić do właściwego malowania, na jaki tylko kolor chcesz.

Zaleca się położenie pierwszej warstwy farby w kolorze białym, a następnie po wyschnięciu nałożenie właściwego koloru.

Co w przypadku oderwanego kawałka tapety?

Często zdarza się, że położona dawno temu tapeta zaczyna mieć ubytki. Najczęściej spowodowane przypadkowo lub podczas zabawy.

Jeżeli Twoja ściana ma ubytki w tapecie to uważnie czytaj ten punkt. Potrzebna Tobie będzie strzykawka bez igły, klej do tapet, wyrwany lub odstający fragment tapety.

Teraz przedstawię Tobie krok po kroku co należy z tymi przyrządami zrobić. Najpierw nabierz do strzykawki klej do tapet. Odstający lub wyrwany fragment przykleisz poprzez stopniowe wstrzykiwanie pod oderwaną część tego kleju w strzykawce. Pozostaje już tylko ładnie wygładzić tapetę.