Skip to main content
Rolety Słupsk

Odpoczynek w cieniu rolet i markiz

Kiedy na zewnątrz zaczyna panować upał zwykle zasłony nie zapewniają nam wystarczającej osłony przed słońcem. Pomyślmy wtedy o rolatach lub markizach. Nowoczesne markizy lub rolety zapewnią przyjemny chłód a przy tym są niezwykłe funkcjonalne i wyglądają naprawdę dobrze.

Markizy czy rolety

To, w jaki sposób, słońce „zagląda” nam do pomieszczenia powinno mieć wpływ czy do danego pomieszczenia wybierzemy markizy czy rolety. A może skorzystamy z innego rozwiązania?

W niezbyt słonecznym pomieszczeniu wystarczą rolety wewnętrzne, jeżeli masz okna od strony południowej lub zachodniej wybierz osłony montowane na zewnątrz. Ogólnie przed wyborem i montażem osłon jak najwięcej pytaj fachowców. W taki sposób będzie się Tobie wypoczywało naprawdę miło.

Rolety plisowane

Działanie tego typu rolet polega na tym, że nie nawijają się na wałek tylko składają się jak harmonijka. Dobrze sprawdza się na parterze.

Rolety rzymskie

Pasujące do salonu. To typ dekoracyjnych rolet zwijających się warstwowo.

Rolety zewnętrzne

Zaciemniają wnętrze i dają poczucie prywatności. Tłumią hałas i sprawiają, że dom jest trudniejszym celem dla złodziei.

Markizy

Lepiej zabezpieczają dom przed nagrzaniem niż rolety wewnętrzne. Z tej prostej przyczyny, że zatrzymują promienie słoneczne przed szyba. Dlatego we wnętrzu pomieszczenia panuje chłód a nie jest ciemno.

Markizy wykonuje się z materiału, który nie zasłania widoku na zewnątrz. Markizy mogą także pełnić rolę moskitiery.

Markizy montuj tam gdzie jest oglądana telewizja lub się pracuje.