Skip to main content
Domek letniskowy Alpina

Alpina – najwyższej klasy domki drewniane

Postanowiliśmy dowiedzieć się dlaczego domki z drewna są przyjazne dla zdrowia człowieka. Na pytania nurtujące nas odpowie Pan Arkadiusz Konewka – właściciel firmy Alpina, produkującej drewnianą architekturę.

Dlaczego domki z drewna są przyjazne dla naszego zdrowia?

Myślę, że najważniejszą zaletą domków drewnianych jest zapewnienie domownikom dobrej jakości powietrza. Wydzielane z drewna olejki eteryczne mają działanie antybakteryjne i uspokajające. Drewno jest również doskonałym pochłaniaczem wilgoci. Pochłania jej nadmiar, a w przypadku suchego powietrza oddaje z powrotem.

Dlaczego domki z drewna są ekologiczne?

Produkcja domku z drewna wymaga mniej nakładów energetycznych, niż budowa klasycznego domu. Odpowiednio ocieplone domki drewniane zużywają mniej energii na potrzeby ich ogrzania. Drewno jest surowcem naturalnym i w pełni odnawialnym.

Dlaczego potencjalny klient powinien wybrać firmę Alpina?

Zadowolenie klienta jest dla nas priorytetowe. Nasze projekty potrafimy dopasować idealnie do potrzeb klientów. Nie boimy się nowych wyzwań. Nasze ostatnie realizacje na Grenlandii czy w Senegalu pokazują, iż jesteśmy w stanie wybudować nasze domki niemal w każdym miejscu na świecie. Nasze domki mogą służyć jako domki letniskowe, ogrodowe domki do przechowywania narzędzi, domy całoroczne czy biura. Proponowana przez nas oferta obejmuje zarówno domki klasyczne jak i nowoczesne rozwiązania cechujące się efektowym designem. Klient możne dowolnie zmodyfikować każdy projekt, chodzi nam o funkcjonalność na najwyższym poziomie. Nasze domki nie tylko zachwycają swoim efektownym wykonaniem, są przede wszystkim praktyczne. Jeśli dobrze zaimpregnujemy i pomalujemy nasz domek będzie on służył nam przez wiele długich lat.