Skip to main content
Hala Leszka Blanika - 2019-01-29-Flowcrete

Hala Leszka Blanika – najnowocześniejsza hala gimnastyczna w Polsce wyposażona w posadzki żywiczne od Flowcrete Polska

Hala Gimnastyczna Leszka Blanika Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, usytuowana przy ul. Górskiego 1, to obecnie najnowocześniejsza hala gimnastyczna w Polsce. Na łącznej powierzchni ok. 2 100 m kw. wykonano w niej specjalistyczne posadzki żywiczne w technologii stworzonej przez Flowcrete Polska i z materiałów dostarczonych przez tego wiodącego producenta posadzek żywicznych.

Najnowocześniejsza hala gimnastyczna w Polsce

Hala Gimnastyczna Leszka Blanika Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe AWFiS w Gdańsku to inwestycja zrealizowana na najwyższym, światowym poziomie. W obiekcie działa Akademia Leszka Blanika AZS AWFiS – projekt, który ma na celu rozwijanie szeroko pojętej gimnastyki i akrobatyki sportowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Hala Leszka Blanika - 2019-01-29-Flowcrete
Hala Leszka Blanika – 2019-01-29-Flowcrete

Kadrę szkoleniową tworzą doświadczeni trenerzy, a jednym z koordynatorów jest Leszek Blanik, Mistrz Olimpijski z Pekinu z 2008 roku i trener kadry narodowej gimnastyki sportowej mężczyzn. W głównej hali gimnastycznej została wykonana bezspoinowa posadzka żywiczna Flowshield LXP w jasnym kolorze, z dodatkiem mieszanki niebieskich płatków, w specjalnie dobranych, stonowanych odcieniach.

Hala Leszka Blanika - 2019-01-29-Flowcrete
Hala Leszka Blanika – 2019-01-29-Flowcrete

Flowshield LXP

Flowshield LXP to gładka i elastyczna posadzka typu wylewanego, która powstaje na bazie barwionej żywicy poliuretanowej. Wysokie parametry w zakresie odporności na ścieranie sprawiają, że system ten doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Jej bezspoinowa, nienasiąkliwa powierzchnia, jest łatwa w czyszczeniu i umożliwia zachowanie wysokiego poziomu higieny, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach, w których odbywają się intensywne treningi fizyczne.

Hala Leszka Blanika - 2019-01-29-Flowcrete
Hala Leszka Blanika – 2019-01-29-Flowcrete

Dodatek drobnych, kolorowych płatków nadaje posadzce bardziej dekoracyjny charakter. Stanowi ona subtelne tło
dla ułożonych na niej materacy i innych elementów wyposażenia hali. „Główna sala gimnastyczna w naszym obiekcie ma wysokość 12 m i jest z trzech stron doświetlona naturalnym światłem słonecznym, co zapewnia optymalne warunki do treningów. Posadzki żywiczne w jasnym odcieniu odbijają światło, przez co optycznie powiększają i rozświetlają przestrzeń do ćwiczeń.

Hala Leszka Blanika - 2019-01-29-Flowcrete
Hala Leszka Blanika – 2019-01-29-Flowcrete

Zastosowane rozwiązanie doskonale wpisuje się w przyjazną dla użytkowników estetykę naszego obiektu, a przy tym jest praktyczne, biorąc pod uwagę wieloletnią trwałość i łatwe utrzymanie w czystości,” – powiedział Olgierd Bojke, kanclerz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Poza główną salą gimnastyczną, posadzki żywiczne z dodatkiem kolorowych płatków zostały także zastosowane w mniejszych pomieszczeniach w Hali Gimnastycznej Leszka Blanika Centrum Innowacyjno- Wdrożeniowym AWFiS w Gdańsku, przeznaczonych m.in. do ćwiczeń siłowych. Systemy posadzkowe od Flowcrete Polska znajdują się w tym obiekcie na łącznej powierzchni ok. 2 100 m kw. Za ich aplikację odpowiadała firma Invest Group Sp. z o.o., autoryzowany wykonawca Flowcrete Polska.